با توجه به موارد بررسی شده می توان گفت در آمیخته بازاریابی باشگاه مشتریان ، موارد زیر بسیار حیاتی و مهم هستند:

خدمات و محصولات اضافی

جهت نگهداری مشتری، مطمعنا ارائه محصولات و خدمات فراتر از سطح انتظار مشتری موثر خواهد بود. این بدین معنی است که محصولات و خدمات می بایست بصورت یک بسته شامل کلیه پیشنهادات جنبی و مزیت های جذاب ارائه شوند. هر اندازه هم که بتوانید کیفیت محصولات و خدمات خود را بالا ببرید، باز هم از نظر مشتری شما ” آنچه را که باید ارائه می دادید، ارائه داده اید. و نه بیشتر! ” در واقع مشتریان همواره به دنبال دریافت ارزش بیشتری هستند. در واقع ارائه محصول یا خدمات جنبی، خود یک برنامه ” بازیابی مشتری، قبل از، از دست رفتن مشتری است”

مستحکم سازی روابط

قطعا بدون داشتن یک برنامه خاص برای ارتباط با اعضای باشگاه مشتریان، نمی توان باشگاه مناسبی ایجاد کرد. در صورتی که یک عضو، تغییری در شیوه رفتار و ارتباط با سازمان پس از عضویت در باشگاه مشتریان احساس نکند، مطمعنا شما یک اشتباه بزرگ انجام داده اید.
سازمان ها جهت هدایت، برنامه ریزی و گسترش باشگاه مشتریان خود، نیازمند اطلاعات جزئی، دقیق و پایا هستند. آیا می توان بدون برقراری ارتباطی خاص، این اطلاعات را کسب کرد؟
سه وسیله اصلی که در اکثر باشگاه ها برای این امر استفاده می شوند، نشریات مخصوص اعضا، ایمیل های مخصوص اعضا و برنامه ارتباط تلفنی مختص اعضا هستند.

کیفیت ارتباطات نیروهای فروش با مشتری

نیروهای فروش مهمترین عنصر در امر ارتباط با مشتریان هستند. اگر به فکر ایجاد یک باشگاه مشتریان برای کسب و کار خود هستید، می بایست این نیروها در مورد چگونگی ایجاد ارتباط، حفظ بلند مدت آن و چگونگی خاتمه ی آن آموزش ببینند. مهمتر اینکه، نیروی فروش باید آموزش ببیند تا چگونه بتوان مشکلات و درخواست های مشتری را حل کند، نه اینکه چگونه محصول خود را بفروشد.
این امر می بایست توسط خود مدیریت نیز درک شود. معمولا در هنگام طراحی باشگاه خود، می بایست جایی را برای استقرار نیروهای متخصصی که بتوانند از نیروهای فروش در زمینه اطلاعات و آموزش پشتیبانی کنند در نظر بگیرید. هیچ گاه نیروهای فروش خود را بدون پشتیبانی به میدان نفرستید.

اختصاصی سازی شیوه های توزیع محصولات و خدمات

توزیع به معنای شیوه ی تحویل کالا و خدمات به مشتری تا زمان رخ دادن مبادله مالی است. جهت توزیع کالا و خدمات همواره می بایست دو شیوه مختلف در نظر گرفت. یکی برای اعضای باشگاه و دیگری برای سایر مشتریان. ایجاد برنامه های تخفیف برای اعضای باشگاه همیشه نمی تواند تضمین کننده وفاداری و ماندگاری آنها باشد. در واقع ایجاد تجربه ای شخصی و منحصر بفرد برای اعضا مهمترین عامل نگهداری آن هاست. آیا در برنامه باشگاه مشتریان خود روشی را برای پاسخگویی سریعتر و … برای اعضا در نظر گرفته اید؟
آیا اعضای باشگاه شما با همان نیروهای فروش که به سایر مشتریان خدمات می دهند مواجه می شوند؟ آیا خدمات و کالاهای خود را در همان مکانی که به مشتریان جدید خود عرضه می کنید به اعضای خود ارائه می دهید؟

 روابط پس از فروش محصولات و خدمات

اطمینان از نظر و احساس مشتری در مورد ارزشی که برایش خلق می کنیم بسیار مهم است. آیا خدماتی که از نظر ما ارزشمند هستند، از نظر مشتریان نیز ارزشمندند؟
تجربه ای که مدتی پیش برای بسیاری از مشترکان یکی از اپراتورهای تلفن همراه کشور پدید آمده است بهترین نمونه از بی توجهی به علایق مشتریان است: پیامکی به شما ارسال می شود و با تبریک گفتن به شما اعلام می شود به علت خوش حسابی آهنگ انتظاری که به آن علاقه ندارید بروی خط تلفن شما فعال می شود! جالب تر اینکه هر چه تلاش می کنید، این آهنگ را نمی توانید حذف کنید مگر اینکه خوش حساب نباشید! همواره می بایست قبل از ایجاد یک ارزش برای مشتری درمورد ارزشمند بودن آن تحقیق کنید و در صورت ایجاد هر نوع ارزش ، پس از آن با ایجاد ارتباط با مشتری، نظر وی را جویا شوید.